Kəmaləddin Heydərova iki yeni müavin təyin edildi
Fövqəladə Hallar Nazirliyində Yeni Təyinatlar
Bu gün, 16 fevral 2026-cı il tarixində, Fövqəladə Hallar Naziri Kəmaləddin Heydərov iki yeni müavin təyin edib. Təyinatlar, nazirliyin fəaliyyətini daha da gücləndirmək məqsədini güdür.
Təyinatlardan biri Cəbrayıl Eldar oğlu Xanlarovdur. O, öncəki müavin Orucəli Hacıyevi əvəz edərək yeni vəzifəsinə başlayıb. Cəbrayıl Xanlarovun yeni vəzifə səlahiyyətləri, fövqəladə halların idarə olunmasında effektivliyi artırmağa yönəldiləcək. Xanlarov, bu təyinatdan əvvəl Tikintidə Təhlükəsizliyi Nəzarət Dövlət Agentliyinin rəhbəri vəzifəsində çalışmışdır. Bu təcrübəsi, ona nazirlikdəki yeni rolunda fayda təmin edə bilər.
Digər təyinat isə Yusif Nəbiyevədir. O, nazir müavini təyin olunub və əvvəlki müavin Etibar Mirzəyevi əvəz edir. Yusif Nəbiyev, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Baş Yanğın Təhlükəsizliyi eksperti kimi fəaliyyət göstərmişdir. Bu sahədəki təcrübəsi ilə Yusif Nəbiyev, müavin vəzifəsində də öz biliyini və təcrübəsini tətbiq edərək, nazirliyin işini daha da irəlilətmək məqsədini güdür.
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yeni struktur dəyişiklikləri, həmçinin optimallaşdırma işləri, ölkə daxilindəki fövqəladə hallara daha çevik və effektiv cavab verilməsi məqsədini güdür. Cəbrayıl Xanlarov və Yusif Nəbiyevin, öz sahələrindəki peşəkar bacarıqları, nazirliyin strateji məqsədinə yüksək dərəcədə töhfə vermək potensialına malikdir.
Yekun olaraq, Kəmaləddin Heydərovun bu yeni təyinatları, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin fəaliyyətini daha da irəlilətmək məqsədini güdür. Nazirlik, Azərbaycan Respublikasında baş verə biləcək fövqəladə hallara daha hazırlıqlı və effektiv yanaşma arzusundadır. Bu səbəbdən, təyin olunan yeni müavinlərin, sahib olduqları təcrübələri və peşəkar yanaşmaları ilə nazirliyin işini daha da inkişaf etdirmələri gözlənilir.