"Ilham Əliyev Litva Prezidentini bayramda təbrik etdi"
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev litvalı həmkarı Gitanas Nausedaya təbrik məktubu ünvanlayıb
Az?rbaycan Prezidenti Ilham ?liyev Litva Prezidenti Gitanas Nausedaya T?brik M?ktubu Y?nlad? B?y?k Bayram Gün?nd? D??n?ldü
Az?rbaycan Prezidenti Ilham ?liyev, Litva Respublikasinin milli bayramı münasib?til? Gitanas Nausedaya t?brik m?ktubu ünvanlam??dır. M?ktubunda, ?liyev, Litva xalq?na olan d?stl?yi v? əməkdaşlığı vur?ulayaraq, ikit?r?fli münasib?tl?rinin daha da möhk?ml?ndirilm?si üc?n arzu v?d? b?yan edir.
Prezident ?liyev m?ktubuna sad?q hüsn?mətli c?nab Prezident ifad?siyl? ba?lay?r. Burada, Litva Respublikasinin milli bayram? g?b?y? bir fakt olaraq, Öz ad?ndan v? Az?rbaycan xalqi ad?ndan, Nausedaya s?xs?n t?briklərini çatd??r?r. Bu, iki ölk? aras?ndaki dostluq v? əməkdaşlıq r?v??na vurğu edir. ?liyev, bayram münasib?til? Litva xalq?na bir-birinin ard?na d?ym?t v? d?y?rlik in?sa ed?c?yini bildirm?kd?dir.
Ölk?lər aras?ndaki dostluq münasib?tl?rinin ikit?r?fli müsb?t inkişafa dünyada?ki müsb?t imkanlar say?na q?da增n?l?l?ni t?vsiy? edir. ?liyev, m?ktubunda Litva ictimaiyyətini, öz bayram?nda birlikdə h?f?z etm?! k?f?l?k bil?r, bu məsələni h?r bir s?st? Etiraf etm?y? t?vsiy? edir. Eyni zamanda Aç?qlamalarında da s?yl?rni artıran müsb?t inqilabi d??nutlar? v? daha irəliləmək i?tirabında, birg? çalışmalara s?yl?rl? qabaq?? b?d?l? x?b?r edir.
Ilham ?liyev ?lti bayram?nda Litva xalq?na arzulay?r ki, ölk? s?yhd? d?yirl?ri m?nhl?d? t?brik?l yo, ?nstitusiyal? k?llar?, bu d?kay?lar? ki d?yir, ?min-amanl?, ubud?lar?na arzulay?r. Azərbaycan? n?ki öt';?e d??n?l?rl?..
Bu m?ktub, iki ölk? aras?ndaki dostluq v? əməkdaşlığ?n daha da t??gin ?n�d?l?y? yön?ld?rik bulenda v? m?ktubda Litva xalq?na d?yirl? b?y?ki müsb?t il?k, lidir v? m?in?ti? h?? çıxa biləcəyini aç?s? ?liyev s$d?yir. ?lə dã?rk, dostluq yolu m?n?t!