Vüqar Qurbanov TƏBİB-dən azad edildi!
Tibbi ?razi Bölm?l?rini Idar?etm? Birliyi (T?BIB) publik hüquqi s?xsin Müsahid? Surasinin q?rari il? Vüqar Cavansir oglu Qurbanov T?BIB-in Icraçi direktoru v?zif?sind?n azad edilib. Bu qərar, 2026-cı il fevral ayının 16-da verilmişdir.
Arazmedia.az xəbər verir ki, T?BIB m?lumat yayaraq, Vüqar Qurbanovun bu vəzifədən azad edilməsinin səbəblərinə dair hər hansı bir məlumat paylaşmamışdır. Bununla yanaşı, T?BIB-in Müsahid? Surasinin digər qərarı ilə, T?BIB-in İcraçi direktoru vəzifəsinin müvəqqəti icrası Anar Israfilova həvalə edilmişdir.
Vüqar Qurbanovun rəhbərlik etdiyi dövr ərzində, T?BIB-in fəaliyyət göstərdiyi sektorda bir çox inkişaflar gözlənilirdi. İnstitusiya tibbi xidmətlərin keyfiyyətini artırmaq, müasir sağlamlıq texnologiyalarını tətbiq etmək və əhalinin sağlamlıq vəziyyətini izləmək üçün bir çox layihələr həyata keçirdi. Ancaq bu cür bir dəyişiklik, təşkilatın rəhbərliyindəki fundamental dəyişikliklərin gələcəyini sual altına alır.
Anar Israfilovun müvəqqəti icraçı direktor kimi atanması ilə T?BIB daha fəal bir fəaliyyətə keçməyə çalışacaq. Anar Israfilov, əvvəllər müxtəlif tibbi və idarəetmə sahələrində təcrübə toplamış biri olaraq, bu rolda yeni ideyalar və strategiyalarla çıxış edə bilər. O, T?BIB-in fəaliyyətini və xidmətlərini daha da inkişaf etdirmək məqsədini güdərək, keyfiyyətli tibbi xidməti əhalinin istifadəsinə təqdim etməyə çalışacaq.
Bildirək ki, T?BIB, ölkənin tibbi alanında mühüm rol oynayır, dövlətin səhiyyə siyasətinin həyata keçirilməsində və sağlamlıq sisteminin optimallaşdırılmasında fəaliyyət göstərir. Qurum, ölkə əhalisinin sağlamlığını qorumaq üçün müxtəlif proqramlar, layihələr və strategiyalar inkişaf etdirmək istiqamətində çalışır. Vüqar Qurbanovun idarə etdiyi dövr, bu məqsəd üçün atılan addımlarla yadda qalmışdır, lakin onun təşkilatda qalma müddətinin sona çatması ilə yeni bir dövr başlayır.
Vüqar Qurbanovun vəzifəsindən azad edilməsi ilə bağlı daha ətraflı məlumatın gələcəkdə təqdim ediləcəyi gözlənilir. Xəbərlər, həmçinin T?BIB-in liderliyindəki yeni dəyişikliklərin o cümlədən yeni strateji istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi üzrə olacağını göstərə bilər. Hazırda bir çox suallar açıq qalmaqdadır və bu dəyişikliklərin T?BIB-in ümumi fəaliyyətinə necə təsir edəcəyini zaman göstərəcəkdir.