SİZİN ÜMİD YERİNİZ

Səhifə ünvanı : http://www.umidtv.com/haber-detay/3186_mubariz-m-nsimovun-ail-uzvl-ri-adindan-bacisi-bin-

TÜRKİYƏ

Hamısı

Mübariz Mənsimovun ailə üzvləri adından bacısı Binəli Yıldırıma müraciət ünvanlayıb- SON DƏQİQƏ

(14 Gün, 17 Saat öncə) 782 İzlenme 0 Yorum
Mübariz Mənsimovun ailə üzvləri adından bacısı Binəli Yıldırıma müraciət ünvanlayıb- SON DƏQİQƏ

ÜMİDTV:      Türkiyədə qanunsuz həbsdə saxlanılan, sonuncu məhkəmə prossesi yanvarın 13-də baş tutacaq, Azərbaycanın dəyərli iş adamı Mübariz Mənsimovun bacısı Zərnişan xanım, Türkiyənin Baş Naziri  Binəli Yıldırıma müraciət ünvanlayıb. 

Vətən oğluna sədaqət borcu olaraq Zərnişan xanımın müraciətini olduğu kimi dərc edirik.

"Sayın Binali Yıldırım @by
Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı ve 28. TBMM Başkanı 

Saygıdeğer devlet büyüğümüz; 

Türkiye’nin önde gelen işadamlarından, Palmali Şirketler Grubu’nun sahibi, hayırsever insan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, mesnetsiz bir takım iddialarla yaklaşık 9 aydır özgürlüğünden mahrum bırakılmış durumdadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyesiyle, 2007 yılında kendisine önerilen İsviçre vatandaşlığından imtina ederek Türk vatandaşlığına geçen ve hem ailesini hem de şirketlerinin merkezini Türkiye’ye taşıyan Mübariz Gurbanoğlu, 200’ün üzerinde gemi ve tankeriyle o günden beri Türk ve Azerbaycan bayrağını uluslararası denizlerde gururla taşımaktadır.

Dünyanın en büyük beş deniz taşımacılığı şirketinden birinin sahibi olan Mübariz Bey, aynı zamanda Türkiye’de öğrenim gören 20 bin Azerbaycanlı öğrenciye burs vererek, iki kardeş ülke arasında gönül köprüleri oluşturmuş, yaptığı sayısız hayır işi ve sosyal sorumluluk kampanyasıyla gönülleri fethetmiştir. Hal böyleyken; şirketlerini zarara uğrattıkları için işten çıkardığı ve mahkemeye verdiği birkaç eski çalışanının hayali beyanlarına dayanılarak, binlerce insana iş istihdamı ve Türk ekonomisine milyarca dolarlık katma değer sağlayan bir iş adamını aylardır cezaevinde tutmak vicdanları yaralamaktadır.

Küresel pandemi nedeniyle ekonomilerin zora girdiği bu süreçte uluslararası bir işadamına reva görülen bu durum, Türkiye’ye yabancı sermaye girişini de olumsuz etkilemiş ve uluslararası ekonomi çevrelerinde tedirginlik yaratmıştır. Üstelik Mübariz Mansimov, tutuklanmadan sadece bir hafta önce önemli bir ameliyat geçirmiş, evinde istirahat ederken gözaltına alındığı için cezaevinde ciddi sağlık sorunları yaşamış, ameliyat yaraları iltihap kapmıştır.

Silivri Cezaevi’nde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle zaten riskli koşullar mevcutken, Mübariz bey  için çok daha sakıncalı bir durum meydana gelmiş, ancak yapılan müracaatlara rağmen uygun hastane ortamına nakledilmemiş ya da bazı örneklerde gördüğümüz “sağlık koşulları nedeniyle tahliye” veya ev hapsine alınmamıştır.

Mübariz Bey’in yaşadığı bu süreç, başta Azerbaycan olmak üzere tüm Türk Dünyasında rahatsızlık yaratmaktadır. Azerbaycan.
https://www.instagram.com/p/CJjhpEolFTT/?igshid=vygog1n80g07"


Şərh Yaz

ŞƏRHLƏR

Daha əvvəl heç kim bu xəbərə münasibət bildirmədi.
İndi ilk rəyi yazın!

ELAN VƏ XƏBƏRDARLIQ

Hamısı
  • Sabah paytaxt və ölkə ərazisində hava şaxtalı, küləkli və dumanlı olacaq. Diqqətli olun !
    7 Gün, 1 Saat öncə
BIST
1524-1,49
ALTIN
438,4960,30
EURO
9,00640,63
DOLAR
7,44481,12
SÜPER LİG
XƏBƏR LENTİ
Arxiv
QƏZET BAŞLIQLARI
KARİKATURA
Anketlər
Saytımızı qənaətbəxş hesab edirsinizmi ?
Bu anketə toplam 23 şəxs qatıldı